Detaylı Obstetrik Ultrasonografi

Detaylı UltrasonDetaylı ultrasonografi en iyi gebeliğin 18-23.haftalarında yapılabilir ve bebeğin tüm anatomik yapısı incelenir. Çoğu durumda aileler...

Devamını Oku...

Perinatoloji (Fetal) Tıp Hizmetleri

Riskli Gebelik Takibi - PerinatolojiPerinatoloji dediğimiz gebelik ve doğum bilimi gebe kadınların ve bebeklerinin sağlığını düzeltmek, fetal anormalliklerin erken teşhisi, kromozomal...

Devamını Oku...
Gebelikte 3 ve 4 Boyutlu Ultrason

3 ve 4 Boyutlu Ultrason"Bebeğinizle Tanışın"
Gebeliğin 28. haftasındaki 3 boyutlu ultrasonografi ile fetal yüz görünümü, aynı bebeğin 3. ay, 18. ay ve 4 yaşındaki görüntüsüyle uyumludur. Gebelikte 4 boyutlu US ile bebeğinizle doğmadan tanışabilirsiniz...

Devamını Oku...

Gebelik, Doğum ve Lohusalık

Gebelik, Doğum ve LohusalıkGebelik aileler için çok özel ve heyecan verici bir durumdur. Gebelik ultrasonu bunu daha da özel bir süreç haline getirebilir. Bebeğin gelişimini...

Devamını Oku...

Amniosentez

AmniosentezBebeğin kromozom yapısını kesin olarak anlayabilmek için koryon villüs örneklemesi adı verilen bebeğin eşinden alınan hücre örneği...

Devamını Oku...

Anne Kanında Serbest Fetal DNA Testi

(Cell Free DNA Testi) Nedir?

DNA, anne kanından alınıp izole edilip saflaştırılır, Yeni Nesil Dizileme (YND) teknolojisi kullanılarak, tüm genom (shotgun) dizileme yöntemi ile analiz edilir. Bu, en anlaşılır taramayı yapmaya olanak sağlar. Dizileme verisi, en yüksek derecedeki bioişlemciler tarafından derinlemesine incelenir ve en net ve güvenilir sonuç teslim edilir.

Devamını Oku...

 

ULUSLAR ARASI KONGRELERDE YAPILAN KONUŞMALAR:

K1. Alin Başgül Yiğiter, 3 Boyutlu Ultrasonografi ve Power doppler Anjiografi ile Plasental volüm ve vaskülarizasyonun değerlendirilmesi ve hormonal belirteçlerle gebeliğin 11-14. haftalarında karşılaştırılması. 9th World Congress in Fetal Medicine. 20-24 of June 2010 Rhodes. (www.fetalmedicine.com)

K2. Alin Başgül Yiğiter, All through pregnancy and the cervical changes by 3D US. İtalya Perinatoloji Kongresi , Tanka Village, Sardinya, Mayıs 2010.

K3. Alin Başgül Yiğiter, Normal Fetal Behavior during pregnancy. İtalya Perinatoloji Kongresi, Tanka Village, Sardinya, Mayıs 2010.

K4. Alin Başgül Yiğiter, Cervical volume and vascularisation. 8 World Congress in Fetal Medicine. 28 June-2 July 2009. Portorose, Slovenia. (www.fetalmedicine.com).

K5. Alin Başgül Yiğiter., Fetal behavior during pregnancy by 4D US. Second International Fetomaternal Medicine Congress, 1–3 May 2008, La Royal Hotel, Amman, Jordan.

K6. Alin Başgül Yiğiter, "3D US and cervical volume and vascularization during pregnancy" Erich Saling WORLD SCHOOL OF PERINATAL MEDICINE, November 16-21, 2007, Inter-University Center, Dubrovnik, Croatia.

K7. Alin Başgül Yiğiter, "Evaluation of the cervix in pregnancy: 3D US, volume and vascularization" 4th Congress of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology of Mediterranean Area (MED-UOG) and the advanced Course of Ultrasound in Ostetrics and Gynecology of the Ian Donald School. 8–10 Haziran 2007, Bari, İtalya.

K8. Alin Başgül Yiğiter, "The Cervix in Pregnancy: 3D US, Volume and Vascularization", The Seventh National Congress of Perinatal Medicine 11-12 October 2007 and Ian Donald School 13-14 October 2007 Royal Palace, Bucharest, Romania 2007 .

K9. Z. N. Kavak, Alin Başgül Yiğiter, "The evaluation of fetus and fetal anomalies by 3D and 4D US. Advanced Training Course Of Ultrasound And Women's Reproductive Health & Inauguration Ceremony Of China Ian Donald Inter-University Ultrasound School, 23–26 Eylül Suzhui, Çin Halk Cumhuriyeti, 2006.

K10. Alin Başgül Yiğiter, "Fetal behavior in normal pregnancy". 3rd Congress On Ultrasound In Obstetrics And Gynecology of the Mediterranean Area, 17–18 June 2006, Dubrovnik, Croatia.

K11. Alin Başgül Yiğiter, "Normal fetal behavior by 4D Ultrasound". XXth European Congress of perinatal Medicine, 24–27 Mayıs 2006, Prague, Çek Cumhuriyeti.

K12. Alin Başgül Yiğiter, "Gebelikte Hangi enfeksiyon Ajanları taranmalı, Maliyet yarar Analizi", 4. Uluslarası Üreme sağlığı ve Aile Planlaması Kongresi 20–23 Nisan 2005 Bilkent, Ankara.

Prof. Dr. Alin Başgül YiğiterMerhaba
Çok isteyerek ve severek yaptığım Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı, son derece özen gerektiren, çok özel bir branştır. Gebelik ise aileler için çok özel ve heyecan verici bir durumdur...

Devamını Oku...

11-14 HAFTA ULTRASONOGRAFİSİ

Ense Kalınlığı Ultrasonu
Bu ultrason taraması sık rastlanılan bazı fetal anormalliklerin (mesela down sendromu gibi) o gebelikte olma riskinin hesaplanmasınıda içerir.
Ense kalınlığı testi (ikili test)
Bu test, gebeliğin 11-14.haftaları arasında yapılan ultrasonografik inceleme ile aynı zamanda anneden alınan kan örneğinde yapılan laboratuvar Tarama Testini içerir.

Devamını Oku...

Bebeğinizle Tanışın

Bebeğinizle Tanışın

Klinik Randevu

Pazartesi, Salı, Çarş., Perş., Cuma, Cumartesi
(14:00 - 18:00)

Adres:
Vital Fulya Plaza
Teşvikiye Mh. Hakkı Yeten Cad. No:23 Kat:2
Fulya / Şişli / İSTANBUL
Telefon: 0212 909 4930